top of page

Motywuj z głową


To co motywuje mnie, nie musi motywować Ciebie...

...często powtarzam podczas szkoleń z zakresu skutecznego przywództwa gdy podsumowujemy jedno z ćwiczeń z obszaru motywacji.


Proste i oczywiste… ale nie zawsze tak myślałam. Szczególnie na początku swojej drogi nie miałam takiego przekonania. Stare szkoły z zarządzania często głosiły pogląd, że to „kasa” jest głównym motywatorem. Do tego utarł się pogląd, że dotyczy to każdego pracownika.

Dzisiaj, jako trener biznesu mam przyjemność osobiście obalać te mity podczas swoich szkoleń, jednocześnie walcząc ze stereotypowym poglądem na tę kwestię.

Dzisiaj, bogatsza o lata doświadczeń wiem, że nie ma jednego wzoru na zmotywowanie każdego pracownika. Każdy jest inny, ma odmienne potrzeby czy jest w innym momencie życia prywatnego czy zawodowego.


Skąd mam wiedzieć co motywuje mój zespół?

Pytacie, a ja odpowiadam, że im lepiej znasz swojego pracownika tym lepiej znasz jego motywatory. Wystarczą więc regularne spotkania, rozmowy przy kawie i aktywne słuchanie. Ludzie są jak otwarte książki tylko nam nie zawsze chce się je czytać.

Gdy szczerze zainteresujesz się tym, o czym chce Ci powiedzieć Twój współpracownik zadając jednocześnie odpowiednie pytania, to sam bezbłędnie nazwiesz to, co najbardziej zachęca go do realizacji zleconych zadań.


Jak motywować gdy nie mam pieniędzy na podwyżki?

Poczucie wpływu, znajomość celu, do którego zmierzamy jako zespół, wsparcie - to tylko kilka liczących się potrzeb dla sporej grupy pracowników.


O czym jeszcze warto pamiętać?

Dowiesz się wszystkiego na szkoleniu JA LIDER online, które cieszy się dużą popularnością i zostaje na długo w pamięci. Kolejna edycja już 5 października.

Koniecznie sprawdź szczegóły bo może okazać się, że to szkolenie odmieni Twój pogląd na temat skutecznego motywowania Twojego zespołu.


Comments


bottom of page